Strona główna Nasz cennik Kontakt Galeria prac Malowanie ścian Jak położyć gładź

Jak pomalować nasze pokoje ?

usługi malarskie lublin Malowanie wałkiem to najbardziej popularna metoda malowania ścian. Narzędzia są tanie i powszechnie dostępne. W większości wypadków po kilku próbach na mniej ważnych ścianach można osiągnąć całkiem zadowalające efekty. Poniżej kilka uwag, które pomogą w rozpoczęciu praktyki malowania. Zabieramy się do malowania Tak więc zaczynamy: Przygotowujemy narzędzia: wałek do malowania, rączkę, kuwetę lub wiadro i kratkę. Nalewamy farbę ale nie za dużo. Musi być miejsce na odsączanie wałka. Zakładamy wałek na kij do malowania dobrze zaciskając końcówkę by podczas malowania się nie zsunął Maczamy wałek i kilka razy odsączamy go dociskając do kuwety lub kratki w wiadrze.

Tak przygotowanym

remonty lublinwałkiem możemy zacząć malowanie. Nigdy nie zaczynamy od samego dołu lub góry ściany. Najlepiej zrobić to od środka. Dzięki temu unikniemy zgrubień farby, które powstają gdy przy suficie lub podłodze nie można dobrze rozprowadzić farby. W zależności od równości podłoża i rodzaju farby jedno namoczenie wałka starcza na pomalowanie 2-3 szerokości wałka. Farbę rozprowadzamy góra <--> dół i lekko na boki dość energicznymi ruchami aby nie dopuścić do podsychania łączeń kolejnych pasów farby. Po pomalowaniu kilku pasów musimy ścianę "wyczesać". Chodzi o to aby raz przy razie przejechać wałkiem z góry na dół. Pozwoli to na ułożenie struktury farby w jednym kierunku i pod światło nie będzie widać smug.

Malowanie

remonty lublinplanujemy tak aby nie przerywać pracy podczas malowania danej płaszczyzny. Podsumowanie artykułu "Jak malować wałkiem - ściany? podstawową zasadą przy malowaniu ścian jest to aby tak rozplanować pracę by móc pomalować całą płaszczyznę (np. jedną ścianę) za jednym razem. najlepszy efekt malowani uzyskamy gdy "odcinanie farbą" czyli obmalowywanie pędzlem lub małym wałeczkiem wszystkiech elementów, których nie możemy pomalować dużym wałkiem, zrobimy przed właścimym malowaniem. Dzięki temu malując już dużym wałkiem nie będziemy musieli martwić się o ślady pędzla w rogach, przy suficie i listwie przypodłogowej. narzędzia należy utrzymywać w czystości i nie pozwolić na zaschnięcie farby. W przypadku kiedy chcemy pracę przerwać na dłużej i wiemy, że jeszcze będziemy używali tej samej farby, wałek po lekkim namoczeniu w farbie możemy schować do foliowej torby szczelnie go owijając, co nie pozwoli na zaschnięcie farby na wałku.
Następny artykuł jak położyć gładź ZAPRASZAMY.

Zachęcamy zapoznać się z innymi działami naszego serwisu

usługi malarskie lublin Z którego dowiedzą się Państwo jak dobierać kolory do naszych pomieszczeń i jakie mają one na nas oddziaływanie.Zapraszamy do odwiedzenia naszego cennika, gdzie mogą Państwo przekonać się o atrakcyjności naszych usług oraz poradnika jak położyć gładź Jeżeli: szukacie Państwo firmy remontowej z Lublina gwarantującej: przystępne ceny możliwością ich negocjacji solidność wykonawstwa terminowość 100 % zadowolenia z rezultatu wykonanych prac, to zapraszamy do nas.
cennik usług malarskich lublin