Strona główna Nasz cennik Kontakt Galeria prac Gładź bezpyłowa Malowanie ścian Jak położyć gładź

Gładź bezpyłowa Lublin

usługi malarskie lublin Położenie gładzi szpachlowej nie musi kojarzyć nam się z kurzem i totalnym bałaganem panującym w całym mieszkaniu. Tym bardziej jeśli takie mieszkanie czy dom w czasie remontu jest normalnie użytkowane.

W tradycyjnej metodzie szpachlowania nieodzowne jest ostateczne szlifowanie ścian i sufitów podczas, której "produkuje" się niezliczoną ilość pyłu, który wciska się we wszystkie zakamarki naszego domu.

Gładzie bezpyłowe i do tego obrabiane na mokro, cieszą się coraz większym zainteresowaniem wśród wykonawców, a przede wszystki klientów inwidualnych, którzy chwalą sobie szybkość kładzenia i minimalny balagan podczas remontu.

Gładź szpachlowa Multi - Finish zacierana na mokro ma za zadania zniwelowanie nierówności naszych ścian i sufitów Jeśli masz dość chropowatych i nierównych scian, a chciał(a)byś mieć w swoim mieszkaniu gładkie sciany i sufity przy jednoczesnym braku uciążliwego kurzu roznoszącego się po całym mieszkaniu, nasza oferta jest właśnie dla Ciebie.

Z całej palety zalet wymienię kilka:

  • Uniwersalny - można go kłaść praktycznie na każde podłoże.
  • Brak uciażliwego pyłu - nie jest szlifowany.
  • Cienkowarstwowy - zalecana warstwa 2 mm.
  • Gładkość - nie wymaga zaprawek gipsowych.
  • Twardość - przewyższa tynki gipsowe i gładzie wykonywane metodą tradycyjną.
  • Nie powoduje korozji - elementy metalowe (wkręty,gwoździe) nie muszą być usunięte.

Zobacz film pokazujący różnicę pomiędzy obydwoma metodami

Minusy gładzi bezpyłowej

Wadą jest fakt że nie można urobić go na zapas - twardniejący materiał trudno doprowadzić do jednolitej masy. Łączenie "suchego" z "nowym" jest widoczne, więc aby uniknąć wyprawek należy robić cała ścianę. Szybkość wiązania która zaliczyłem do zalet, może dla niektórych być wadą. Wymaga czystych narzędzi - mieszadło i pojemniki musimy myć dokładnie po każdym urobku, a narzędzia także w czasie pracy.

Przy normalnej chropowatości ścian nakłada się dwie warstwy i efekt jest zadawalający. Przy bardzo nierównych i chropowatych podłożach wymaga się nakładać kolejne warstwy lub na początku wstępnie wyrównać tynkiem cienkowarstwowym, a efekt będzie zadawalający.